logos

Головна » Думка » Експерт: Існує 12 реалістичних напрямків контрнаступу ЗСУ на Херсонщині

Експерт: Існує 12 реалістичних напрямків контрнаступу ЗСУ на Херсонщині

На думку експерта, саме Херсонський напрямок є найбільш перспективним для деокупації після отримання дальнобійної зброї від західних партнерів

Херсонський політолог, економіст Володимир Молчанов порівняв становище російських загарбників на правобережній Херсонщині зараз із позиціями фашистських військ у 1943 році у Франції – поправкою на те, що замість широкої протоки Ла Манш росіян "прикриває" невеличка ріка Інгулець, "і то не всюди, і то частково вжк форсована ЗСУ".

На думку експерта, існують щонайменше 12 реалістичних напрямків для подальшого контрнаступу ЗСУ на цьому фронті.

"При цьому нікчемність побудованої росіянами оборони вже очевидна, як і вичерпність резервів тими росіянами, що стоять і заробляють на блокпостах. Більше того, маленький спойлер: накопичення ЗСУ лендлізівської зброї не передбачає інших напрямків наступу. Чому? Все просто: є обширна територія, що кутом вдається в росію – за Сіверським Донцем.
Вона вся, окрім трьох-пяти плацдармів (Сіверськодонецьк, Святогірськ, навпроти Протопопівки, Печеніги, навпроти Салтова), окупована. Вона має неабияке аграрне значення, мало населена і має дорожню мережу, завязану на окупований Луганськ. Запорізький напрямок – вже краще, але значно більша концентрація сил з обох боків, широтне пролягання залізниць і автодоріг, близькість до аеродромів Таганрога і Джанкоя", – зауважує Молчанов.

На думку експерта, перекидання резервів та зброї ЗСУ на південнобузький і криворізький напрямки виглядають найзручніше з усіх, і навпаки – найскладніше для ворога, оскільки від відволікання значної частини сил для несення окупаційної служби на блокпостах загарбник не зможе відмовитись.

Оперативна ситуація на Високопільському напрямку
"
При цьому перекидання основних сил можна або зробити миттєво, без підготовки, або якщо не вийде – вдарити там і туди, де ворог не очікує, точніше йому доведеться очікувати всюди, а рух резервів для нього сильно ускладнений. ЗСУ не вистачає поки високоточної артилерії і ЗРК середнього радіусу дії, щоб убезпечитись від ворожої авіації з кримських аеродромів. Це – справа часу, і рашистам нема чим на це відповісти", – наголошує він.

Відтак фахівці прогнозують можливість нанесення спочатку тактичних контрударів, а до зими – стратегічного наступу ЗСУ для звільнення Херсона і правобережжя в цілому.

Нагадаємо, українські захисники за останню добу, 5 червня, відбили 7 атак російських окупантів на Донецькому і Луганському напрямках.
.
.
.
матеріал створено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу