logos

Головна » Інтерв'ю » Катування та мародерство. Що пережили мешканці звільнених населених пунктів Херсонщини

Катування та мародерство. Що пережили мешканці звільнених населених пунктів Херсонщини

Військовослужбовці Збройних сил України звільнили від російських військ вже більше десятка населених пунктів Херсонщини на межі з Дніпропетровською областю. Суспільне розповідає історії жителів деокупованих територій.

Злочини російської армії

Одне із селищ військовослужбовці звільнили в квітні. В окупації люди прожили більше місяця. Місцевий житель Віктор згадує: спочатку сюди зайшли військові, мобілізовані до російської армії з тимчасово окупованої Донеччини. “Звіри” Ходили тут, стріляли в натовп стріляли. Другі зайшли буряти. Перші за тиждень впоралися. Розграбували все: магазини, аптеки, лікарню, сільраду”, – говорить Віктор.

Окупанти дізналися, що Віктор був військовослужбовцем, тоді його сильно побили та обіцяли привселюдно стратити. Чоловік зміг втекти: босоніж тоді побіг до іншого селища, там ховався з дружиною та двома дітьми.

“Знайшли мою фотографію, як учасника бойових дій. У школі вісив стенд і на фоні танчика я там був сфотографований. Прийшли по мене ввечері і почалося. Дубасили прикладами, вибили мені ребро, зв`язали мене, кинули в льох. Вони не врахували, що розбили двері в льосі, я розв`язався і накивав п’ятами звідти”, – пояснює Віктор.

Згадує, як мародерили в хаті сина, і 75-річна Марія: “У них там жили біженці, у сина. Росіяни їх на підлогу поклали, і дітей також. Лише бабусю не поклали, бо вони її не бачили. Зняли з хлопця ланцюжок, і хрестик забрали золотий”.

Обстріляли навіть школу

На цьому напрямку звільнено вже десяток населених пунктів, проте російська армія продовжує обстрілювати села та селища. Стріляють з артилерійських установок, касетними й фосфорними боєприпасами. У подвір`я Миколи снаряди влучили кілька разів. Автівка чоловіка згоріла, також пошкодили газопровід. Микола каже: тепер його родина боїться імовірного вибуху газу.

Катування та мародерство. Що пережили мешканці звільнених населених пунктів Херсонщини поблизу ДніпропетровщиниНаслідки влучання снарядів на подвір'я Миколи. Фото: Суспільне Дніпро


Росіяни розбили школу. Староста села Діна Сковородко припускає: хотіли поцілити в укриття. Били по навчальному закладу тричі. “Ми сюди могли заховати все село, може, й всю громаду. Укриття повністю під школою, тож ми могли тут переховуватися. Але, скажу вам так, у нашій війні укриття не потрібне. Ми не встигаємо. Це такі лічені хвилини, коли засвистіло – це миті, відразу вибух”, – говорить Діна Сковородко.

Катування та мародерство. Що пережили мешканці звільнених населених пунктів Херсонщини поблизу ДніпропетровщиниУламки конструкцій, зруйнованих під час обстрілів. Фото: Суспільне Дніпро


Військовослужбовець ЗСУ Роман Ковальов каже: у цьому населеному пункті російські окупанти, відступаючи, не змогли чинити опір. “Саме цей шматочок Херсонської області, ми вважаємо, не дозволив окупанту провести так званий референдум, і ми цим пишаємося”, – розповідає Роман Ковальов.

Боєць зазначив, що під час звільнення цих населених пунктів ЗСУ захопили російську техніку, цими танками зараз воюють проти росіян. Відтіснятимуть армію Росії і далі.