logos

Головна » Події » В Олешках вулиці отримають нові назви

В Олешках вулиці отримають нові назви

Перейменувати 5 вулиць в Олешках рекомендувала виконкому комісія з присвоєння юрособам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізосіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій у населених пунктах тергромади. Її засідання відбулося 9 вересня під головуванням начальника управління ЖКГ міськради Олега Баранова.
Ідеться про наступні вулиці: Папаніна (Медова – рекомендована назва), Гвардійська (Банкова), Горького (Виноробів), Першотравнева (Соборна) і Пролетарська (Незалежності).
Перед початком засідання комісії відбулися громадські слухання, під час яких були озвучені результати вивчення громадської думки шляхом проведення соціологічного опитування мешканців Олешок, яке тривало протягом місяця на офіційному сайті міської ради. Учасники слухань одноголосно підтримали узагальнені рекомендації.
Загалом варто зазначити, що звернення щодо виявлення фактів наявності комуністичних символів на території громади надійшло на «гарячу лінію» уряду від місцевої мешканки Антоніни Прокопенко ще 21 березня поточного року. Під час громадського обговорення цього питання до міськради зателефонував 21 громадянин, кожен з яких у цілому схвально відгукнувся щодо запропонованої ініціативи.
Остаточне рішення у процесі перейменування топонімів в Олешках має схвалити виконавчий комітет міськради та затвердити депутатський корпус.
Також важливо, що вже розпочалися громадські обговорення щодо перейменування провулку Московського в Олешках та 4 вулиць у Раденську. Відповідно їхнє місце можуть посісти наступні топоніми: провулок Піроцького і вулиці Олешківська (Горького – колишня назва), Херсонська (Пролетарська), Нестеренка (Жовтнева) і Дніпровська (Островського). З такими пропозиціями до міськвиконкому виступила староста Олена Кравченко.
Пропозиції та побажання щодо перейменування цих назв збираються з 10 вересня до 11 жовтня, а громадські слухання відбудуться відповідно 9 листопада о 10 годині у сесійній залі міської ради.