logos

Головна » Репортаж » Олешківські музиканти поповнюють лави оркестрів усієї країни

Олешківські музиканти поповнюють лави оркестрів усієї країни

Олешківські випускники духового відділення музичної школи – гарний резерв для поповнення військових духових оркестрів країни. Про це розповів викладачшколи  Гуров Юрій Дмитрович, що знає своїх військових музикантів з дитинства. «Малі бешкетники» не всі були відмінниками, але мали головні людські якості – працьовитість, наполегливість, терпіння, силу волі, все те, що так необхідно для музиканта», - сказав учитель. За методикою педагога, якою поділився з нами Гуров, не головне для початківця мати гарні музичні дані і талант, а головне саме людські якості – вміти працювати, не лінуватися, ставити перед собою задачі і виконувати їх. А вже під наглядом досвідчених наставників опановувати теорію та практику мистецтва і головне – полюбити свою справу, свій інструмент, музику взагалі. Саме цього навчає своїх маленьких вихованців Юрій Гуров та його колега і керівник духового оркестру  Андрій Кліщовий. 

До Дня козацтва і Дня військовослужбовців педагоги згадали усіх хлопців  що за останні роки поповнили лави військовослужбовців і музикантів військових оркестрів нашої країни. Навіть у президентський оркестр потрапив - виграв конкурс - наш земляк, тромбоніст Антон Карнаух, про якого вже згадували в газеті. А ще поза увагою земляків залишаються такі браві військові трубачі і тромбоністи як брати Соколюки Олександр і Артем та інші випускники, до речі Олександр розпочав цю чудову традицію і найперший прийшов у військовий оркестр у Миколаєві. За ним і Артем. Підхопив військову музичну естафету і тромбоніст Олесь Шинкаренко, який навчався в Київській консерваторії. Олесь продовжив також добру традицію музичних династій. Грає в Херсонському оркестрі МВС і трубач Андрій Пенза, а в Харкові – трубач Андрій Богданов служить народу України, Чернишов Костя – після музичного училища також служить у військовому оркестрі.

Задоволений успіхами своїх учнів Юрій Гуров показав альбоми з фотографіями своїх вихованців за роки навчання у школі, грамоти та нагороди на конкурсах, згадував цікаві випадки на уроках та концертних виступах, розповідав про кожного, як про власну дитину. «Я вважаю, що не буває таких дітей, що не можуть бути музикантами. Навіть при мінімальних музикальних здібностях, але якщо є велике бажання і зацікавлені педагоги, то буде гарний результат. Треба до кожного з дітей знайти підхід, заохочувати, підхвалювати, допомагати долати труднощі, підбадьорювати. І тоді вони підуть вчитися із задоволенням, відчують свою силу і музика стане частиною їхньої душі і сенсом життя», - сказав викладач.

А згадуючи фільм з відомою піснею «В труби дують трубачі», додамо, у наших українських військових оркестрах в труби дують найкращі олешківські трубачі й тромбоністи, вихованці Олешківської музичної школи, служать народу України, а на їхнє місце вже поспішає малеча, і знову на урок поспішає Юрій Дмитрович та його колеги, зацікавлені у результатах своєї благородної праці.

Ліка По